+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

OTROCI IZ VRTCA OBISKALI BENJAMINA ŽNIDARŠIČA

Vrtec1FOTOGRAFIJE

Potolažiti otroško radovednost je vedno eno samo veselje, saj se otroci znajo vedno po otroško veseliti novega spoznanja, pa četudi je to srečanje z invalidi in slikanje z usti. V ponedeljek, 20. oktobra 2014 so se na obisk zavodu ARS VIVA prvič najavili otroci vrtca Polhek iz Starega trga pri Ložu. Povod za serečanje je bila knjigica Igorja Plohla Levček Rogi najde srečo.

Otroke smo lepo sprejeli in jim postregli s čajem in pecivom, ter jim v sproščenem pogovoru predstavili invalidnost. Benjamin Žnidaršič je predstavil svojo slikarsko pot, nato pa so otroci sami poskusili slikati z usti.

Ob srečanju z njimi vedno tudi invalidi postanemo bogatejši. Ob igri in vožnji z vozičkom so otroci neposredno spoznali invalidnost, večina od njih pa je prvič videla invalida na vozičku. Obljubili so, da se ponovno vrnejo in o slikanju z usti povejo tudi drugim.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd