+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

CERKEV VSEH IN ZA VSE

cerkev2015

Predstavitev priročnika za vključevanje invalidov v življenje cerkva
cerkev2015Predstavitev priročnika je bila 3. decembra 2015 na Mednarodni dan invalidov v prostorih Galerije Družina. V imenu založbe Družina je predstavitev vodila Manica Ferenc. Priročnik je v sodelovanju z Založbo Družina izdalo Društvo Malteška pomoč Slovenije, uredil pa ga je podpredsednik slovenskega društva Suverenega malteškega viteškega reda (SD SMVR) mag. Cveto Uršič, ki je tudi njegov soavtor. Predgovore v priročnik so napisali: ljubljanski nadškof metropolit mons. Stanislav Zore, škof Evangeličanske cerkve Geza Filo, Slovenka leta 2014 Sonja Pungertnik in predsednik SD SMVR Andrej Šter. Priročnik na preprost in razumljiv način pojasnjuje, kdo so invalidi, s kakšnimi ovirami se srečujejo in kako spodbuditi njihovo vključevanje v življenje cerkva. Knjižica vsebuje tudi informacije, kje je organizirana pastorala za posamezne skupine invalidov, v prilogi pa so še naslovi nekaterih društev in gibanj, ki delujejo v okviru cerkva na Slovenskem. Pomembno pa je, da so pri priročniku sodelovali invalidi sami in tisti, ki se jim strokovno, človeško in človekoljubno posvečajo, ne pa zgolj neinvalidni ljudje, kar se rado dogaja.
O vrednotah priročnika so spregovorili: nadškof
Stanislav Zore, škof  Geza Filo, direktor Družine Tone Rode, Andrej Šter, urednik Cveto Uršič in predsednik ZPS ane Kastelic.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd