+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

ČESTITKA OB DNEVU PARAPLEGIKOV

Drage članice, spoštovani člani!

Čestitamo vam ob Dnevu paraplegikov, ki ga je slovesna Skupščina ob 40 letnici delovanja naše organizacije razglasila 16. aprila 2009. Ob prazniku vam želimo veliko lepih trenutkov in dobrega počutja. Lepe želje in zahvalo pa pošiljamo tudi vašim svojcem, ki so vam stali ob strani takrat, ko ste bili pomoči naj bolj potrebni.
Žal, bomo letos že drugič zapored naš praznik obeležili trenutnim razmeram primerno. Odgovorno bomo upoštevali varnostne ukrepe, povezani s sodobno tehnologijo. Seveda brez tistih pristnih stikov, ki nas osrečujejo z neposredno človeško toplino.
V mislih se bomo zapeljali dve leti nazaj, ko nas virus še ni omejeval in ko smo se na naš praznični dan s slovesno Skupščino z vsemi spremljevalnimi dogodki spomnili na ustanovitev in izredno uspešen razvoj naše organizacije. Spomnimo: 16. aprila 1969 smo ustanovili Sekcijo paraplegikov in tetraplegikov, 20. septembra 1973 Društvo paraplegikov Slovenije, 21. novembra 1979 pa Zvezo paraplegikov Slovenije z osmimi lokalnimi društvi. V letu 1998 se nam je pridružilo še Društvo paraplegikov Koroške.
Za Zvezo paraplegikov Slovenije lahko neskromno trdimo, da je ena izmed najuspešnejših reprezentativnih invalidskih organizacij. Z vizionarskim razvojem jo je 39 let vodil pobudnik ustanovite Ivan Peršak, njegovo delo pa od leta 2008 nadvse uspešno nadaljuje Dane Kastelic

Lepo praznujte
Društvo paraplegikov Istre in Krasa


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd