+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

DANE KASTELIC PONOVNO PREDSEDNIK SVETA ZA INVALIDE RS

dane3

Svet za invalide Republike Slovenije je bil ustanovljen 28. oktobra 2013 na podlagi 28. člena Zakona o izenačevanju možnosti invalidov in sklepom ministrice dr. Anje Kopač Mrak. Sestavljen je iz enaindvajsetih članov od katerih je dane3sedem predstavnikov iz vrst vlade, sedem iz vrst strokovnih institucij in sedem iz vrst invalidskih organizacij. Svet deluje kot posvetovalno telo, v svojem prvem štiriletnem obdobju pa je svojo vlogo opravljal po načelih Konvencije o pravicah invalidov. 
Svet za invalide RS je 7. decembra 2017 na prvi seji svojega drugega mandata izvolili svoje vodstvo, ki je enako kot v prvem mandatu. Za predsednika je bil iz vrst invalidskih organizacij ponovno izvoljen predsednik Zveze paraplegikov Slovenije Dane Kastelic, podpredsedniki pa so: Dragica Bac iz vrst vladnih predstavnikov, Lea Kovač s strani institucij in Boris Šuštaršič iz vrst invalidskih organizacij. Upamo, da bo Svet za invalide Republike Slovenije enako uspešno kot v prvem mandatu, opravljal svoje poslanstvo v dobrobit vseh slovenskih invalidov.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd