+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

PREDSTAVITEV PLESA IN KOLESARJENJA V URI SOČA

ples3

V sklopu predstavitve športov v URI-Soča je športna pedagoginja mag. Juta Ošlak Kranjc 29. novembra pacientom, svojcem in sodelavcem predstavila ples, 6. decembra 2017 pa še kolesarjenje na prilagojenih trikolesih.ples3
Na plesni DanceAbility delavnici je parapleginja Urša Urbančič predstavila ples, ki je odprt za vse ljudi, brez izključevanj in skupen  vsem ljudem z najrazličnejšimi potrebami – gibalno oviranim, gluhim, slepim, neinvalidnim … DanceAbility je improvizacija, ki vključuje štiri glavne elemente: občutek, odnos, čas in obliko v prostoru. Improvizacija nam omogoča vstop v neznano kot tudi prisluhniti intuiciji, ki nas vodi pri samem odločanju. Plesalci se tako naučijo to pri sebi prepoznati in tako slediti svojim željam pri gibanju. Vsak poišče nove načine gibanja in komuniciranja. DanceAbility metoda je študij gibanja, ki nobenega ne izolira glede na omejitve posameznikov. Več informacij 
www.brezmejnogibanje.org
Predstavitev kolesarjenja in ležečih trikoles je ponovno predstavil Peter Osterveršnik. Pacienti so imeli možnost preizkusiti ležeča kolesa, ki jih lahko uporabljajo vsi, tudi tisti, ki imajo težave z ravnotežjem .  Paraplegiki poganjajo kolesa z rokami. Nudi jim mobilnost, možnost rekreacije in športnega udejstvovanja. Več informacij 
http://udobnoposvetu.si/.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd