+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

DRŽAVNO PRVENSTVO V ŠAHU ZA PARAPLEGIKE

dp-sah3

V prostorih Planet Tuš v Celju je DP jugozahodne Štajerske ob podpori Zveze paraplegikov Slovenije 31. maja pripravilo prvo državno dp-sah3prvenstvo v šahu. Šahisti in šahistke so tekmovali v posamični in ekipni konkurenci. Med dvajsetimi igralci iz petih pokrajinskih društev Zveze je naslov prvega državnega prvaka osvojil najboljši šahist med paraplegiki in tetraplegiki Edo Planinc (7 točk) – DP-LJ, drugi je bil naš Danilo Jakomin (5.5 točk), DP-IK, tretji pa Aleksander Kandorfer (5 točk) DP-CE. Šahisti so sedem krogov odigrali po švicarskem sistemu, za razmišljanje, vlečenje potez in ustavitev ure so imeli na voljo 10, težje gibalno ovirani tetraplegiki pa 12 minut.
V ekipni konkurenci je prvo mesto osvojila ekipa DP ljubljanske pokrajine, drugo ekipa DP Istre in Krasa, tretje ekipa DP jugozahodne Štajerske, četrto pa ekipa DP severne Štajerske.
Tekmovanje je vodil šahovski sodnik Darko Plahuta, ki je ob razglasitvi zmagovalcem v posamični konkurenci podelil kolajne, ekipam pa pokale.


REZULTATI >>>


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd