+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

DRŽAVNO PRVENSTVO V STRELJANJU

REZULTATI Na strelišču na Dolenjski cesti v Ljubljani je 9. aprila 2017 potekalo državno prvenstvo v streljanju s serijskim in standardnim zračnim orožjem za invalide. Tekmovanje je organizirala Zveze za šport invalidov Slovenije – Paraolimpijski komite, prijavljenih pa je bilo kar 102 strelk in strelcev iz različnih slovenskih društev.
Strelci so tekmovali v ženski, moški in ekipni konkurenci, med številnimi tekmovalci pa so nastopili tudi strelci iz pokrajinskih društev Zveze paraplegikov Slovenije.
SERIJSKA PUŠKA
V skupini SH1 je med desetimi strelci zmagal Franc Jožef (374) iz DP Prekmurja in Prlekije drugi je bil Franc Pinter (373), četrti pa Zdenko Lilek (344), oba iz DP Podravja.
V težje gibalno ovirani skupini SH2, kjer strelci streljajo z naslonom je nastopilo 19 strelcev. Med našimi strelci je tretje mesto zasedel Franček Gorazd Tiršek (366), iz DP jugozahodne Štajerske, šesti je bil Slavko Dunaj (355), osmi pa Venčeslav Bezjak (348), oba iz DP Prekmurja in Prlekije.
STANDARDNA PUŠKA
V skupini SH1 je med štirimi strelci slavil Franc Pinter (416,9), tretji je bil Franc Jožef (391,5).
V skupni SH2 s standardno puško so tekmovali le trije strelci. Zmagal je Franček Gorazd Tiršek (425.2).
Zlata paraolimpijka iz Ria Veselka Pevec iz DP Ljubljanske pokrajine je tekmovala s standardno puško in v skupini SH2 nastreljala 422,4 krogov.
Ivica Vukadin iz DP Gorenjske je v skupini SH1 v streljanju s pištolo dosegel 511 krogov.
V ekipni konkurenci je ekipa naših prekmurskih strelcev (Dunaj, Bezjak, Baum) v skupini SH2 med sedmimi ekipami zasedla tretje mesto (1.046). Zmagala je ekipa MDI iz Šaleške doline (1.069), druga je bila ZMSS (1.063).
Za nemoten potek tekmovanja je skrbela sodniška služba iz Mestne strelske zveze Ljubljana z vodjo Elviro Valant, najboljšim strelkam in strelcem pa sta medalje podelila paraolimpijec Primož Jeralič ter vrhunski slovenski strelec in dobitnik medalj na olimpijskih igrah Rajmond Debevec.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd