+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

FRANCIJA EVROPSKI PRVAK – SLOVENIJA ŠESTA

FR1

FR1Francija je zmagala na evropskem prvenstvu skupine B, ki ga je med 24. in 30. junijem gostilo Laško. V finalu so galski petelini premagali BiH. V prvi četrtini je bila za šest točk boljša ekipa BiH, v ostalih pa ekipa Francije, ki je naredila preobrat in tekmo SL2dobila z rezultatom 66:54. Obe ekipi napredujeta v skupino A. Bron je osvojila Švica, 4. mesto pa Hrvaška. Slovenija je končala na 6. mestu, v skupino C se selita 9. in 10. ekipa prvenstva – Avstrija in Ukrajina. Slovenski sodnik Mitja Dečman je sodil finalni obračun. Tekma za tretje mesto V boju za tretje mesto so se udarili Švicarji in ekipa iz Hrvaške. Švicarji so nadigrali Hrvaško in pristali na tretjem mestu (72:39) Tekma za peto mesto Že uvodu tekme je bilo jasno, da bodo Rusi za Slovence (pre)trd oreh. V vseh četrtinah so bili boljši, naši pa so naredili preveč napak in iz ugodnih položajev zgrešili preveč košev. Rusi so seveda te napake s pridom izkoristili. V drugem polčasu so nekako držali korak in se Rusom približali na dve točki razlike, nato pa so ruski igralci tehtnico prevesili na svojo stran. V slovenski vrsti se je izkazal kapetan Gregor Gračner (16 točk), pri ruski pa Andrey Litvyak (18). Slovenija je tekmo izgubila z rezultatom 47:60. Tekma za sedmo mesto Za sedmo mesto so se pomerili Čehi, ki so z rezultatom 54:50 premagali Litvo. Tekma za deveto mesto Deveto mesto so si z zmago nad Ukrajino priigrali Avstrijci. Tekmo so dobili z rezultatom 71:47. Tekmovanje je v sodelovanju z Zvezo paraplegikov Slovenije organizirala ZSIS – POK, generalni pokrovitelj tekmovanja je bila Thermana Laško, častni pokrovitelj pa predsednik republike dr. Danilo Türk. Zbrane košarkarje je obiskal tudi nekdanji reprezentant Samo Udrih. Ob slovesnem zaključku so zbrane z nagovori pozdravili predsedik republike dr. Danilo Türk, Jan Berteling, Jože Okoren ter Dane Kastelic (nagovor lahko preberete v prilogi). Medalje in pokale so poleg predsednika RS dr. Danila Türka podeljevali tudi Emil Muri (predsednik ZSIS – POK), podpredsednik Jože Okoren, Žarko Tomšič, član org. odbora EP, Rainhold Scherffner, tehnični delegat, Maurine Orchard, predsednica svetovne zveze košarke na vozičkih, župan Laškega Franc Zdolšek, Jan Berteling, predsednik evropske zveze košarke na vozičkih ter mag. Franc Hočevar, predsednik organizacijskega odbora, ki je tudi sam prejel posebno priznanje od evropske zveze za izjemno organizirano tekmovanje.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd