+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

INOVATIVNI PROJEKT – DOM IRIS

Inštitut RS za rehabilitacijo v Ljubljani predstavlja v pritličju glavne stavbe demonstracijsko stanovanje s površino 90 m2. V njem je nameščena oprema in različni tehnološki pripomočki (od enostavnih do najzahtevnejših), ki nudijo starejšim in osebam z različnimi vrstami invalidnosti najvišjo stopnjo funkcionalne samostojnosti in neodvisnosti bivanja. Torej, bolj kvalitetno življenje.
Prilagojena oprema, pripomočki in številni sodobni elektronski sistemi omogočajo enostavno upravljanje bivalnega okolja – odpiranje vrat in oken, dviganje in spuščanje zaves, upravljanje televizije, radia, telefona, vklop in izklop ogrevanja, itd. Ukazi se izvajajo na različne načine – daljinski upravljalnik, ukaz z govorom, preko komandne ročice invalidskega vozička, z gibanjem očesnih zrkel, itd., hkrati pa omogočajo tudi nadzor nad bivalnim okoljem, kar zagotavlja varno in kakovostno bivanjeirsr.gif


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd