+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

JERALIČ V OBEH PREIZKUŠNJAH DESETI

oi jeralic

Na paraolimpijskih igrah v Rio de Janeiru je svoj krstni nastop dočakal tudi naš ročni kolesar Primož Jeralič. V svoji kategoriji H5 je nastopil v kronometru in cestni dirki ter v obeh preizkušnjah osvojil oi jeralicdeseto mesto.
Kot novinec je med izkušenimi tekmovalci s svojim nastopom v kronometru zadovoljen, prav tako pa tudi njegov trener Aleksej Dolinšek. Proga na 20-kilometrskem kronometru je bila zahtevnaz nekaj ostrimi zavoji in z močnim vetrom, ki je tekmovalce oviral v obeh smereh vožnje.

Tako kot v kronometru je Jeralič tudi na cestni dirki osvojil deseto mesto, ob tem pa imel tudi veliko smole s predrto gumo. Spustila mu je pri 17-tih kilometrih, servisni avto je bil daleč za njim, poleg tega pa tudi serviserji niso bili najbolj vešči pri menjavi njegovega pogonskega kolesa. Kljub temu je do konca odpeljal svoj paraolimpijski nastop.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd