+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

KOLESA NAJPREJ ZAVRTELI V KOPRU

kp1 kolo

kp1 koloSkupina parakolesarjev Kolesarskega kluba Tuš – Bauerfeind je v akciji »Zavrtimo Slovenijo« s prvo etapo štartala 24. avgusta v Kopru. Pred koprsko Taverno so se jim pridružili številni ročni kolesarji iz nekaterih pokrajinskih društev Zveze paraplegikov Slovenije, največ pa seveda iz Društva paraplegikov Istre in Krasa. Na poti iz Kopra do Izole in nazaj so jim družbo delali tudi prav tako številni neinvalidni kolesarji. Tisti, ki so želeli pa so lahko sedli tudi na ročno kolo in okusili občutke ob vožnji s takim, malce drugačnim kolesom.
Drugo etapo so parakolesarji nameravali izpeljati 25. avgusta v Ljubljani, vendar jim jo je malo ustavil dež. Kolesariti tako niso mogli, se je pa vseeno zbralo kar nekaj ročnih kolesarjev in več kot 20 predstavnikov podmladka Rogovcev, ki so kljub dežju zavrteli pedala na svojih kolesih.kp2 kolo
V nadaljevanju turneje se ročnim kolesarjem lahko pridružite 26. avgusta ob 17.00 uri na Velodromu v Kranju, 28. avgusta prav tako ob 17.00 uri pred Kinom Metropol v Celju, 29. avgusta pa ob 9.00 uri v Lendavi pred Termami Lendava, kjer bo potekalo tudi Mednarodno srečanje ročnih kolesarjev.
S parakolesarji in projektom Zavrtimo Slovenijo želimo slovenski širši javnosti predstaviti izzive in življenjske zgodbe športnikov invalidov. Hkrati želimo tudi aktivno delovati pri promociji in razvoju rekreativnega parakolesarstva in v ta namen zbirati sredstva za ročno kolo, ki bo na voljo za izposojo na Univerzitetnem rehabilitacijskem inštitutu Republike Slovenije – Soča.
V ta namen smo vzpostavili sistem SMS donacij. Uporabniki Telekoma, Debitela, Izimobila, Tušmobila in Simobila lahko preko mobilnih telefonov pošljejo SMS s ključno besedo KOLO1 ali KOLO5 in s tem prispevajo 1 oz. 5 evrov za nakup ročnega kolesa. Sredstva lahko donirate tudi direktno na TR društva SI56 0204 5026 1521 406 (NLB d.d.), Športno društvo Eskadrilja 2050, Trnovska ulica 2, 1000 Ljubljana z obveznim pripisom ZAVRTIMO KOLESA.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd