+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

LIKOVNA DELAVNICA ANKARAN 2011

2011-09-28-1

2011-09-28-1

FOTOGRAFIJE

Društvo paraplegikov Istre in Krasa (DPIK) je v sodelovanju z Zvezo paraplegikov Slovenije, Javnim 2011-09-28-2skladom RS za ljubiteljsko kulturno dejavnost, občino Koper, Zavodom ARS VIVA in hotelskim podjetjem Adria Ankaran organiziralo že šesto likovno delavnico v Ankaranskem kampu – Ankaran 2011.

Delavnice, ki jo je vodil likovni pedagog Rajko Čauševič iz Postojne, se je v sredo, 28. septembra 2011 udeležilo preko 35 slikarjev in njihovih spremljevalcev iz vse Slovenije. Po besedah referenta za kulturo DPIK Benjamina Žnidaršiča, so slikarju tudi letos slikali na temo morja, nekateri pa so slikali evropske mostove, ki jih bodo na avkciji v dobrodelne namene namenili Zavodu ARS VIVA. »Na delavnico so povabili invalidne slikarje iz cele Slovenije (iz 8. invalidskih društev) in neinvalide slikarje iz širše okolice, predvsem pa vse tiste, ki jih naše ustvarjanje zanima. Poseben poudarek smo dali razvoju domišljije in izmenjavi izkušenj med slikarji. Težimo k temu, da udeleženci pod mentorskim vodstvom likovne naloge rešijo na čimbolj ustvarjalen, samosvoj način,« je pojasnil Žnidaršič.

2011-09-28-3V DPIK delavnice organizirajo vsak mesec na drugem koncu Slovenije z namenom, da slikarji spoznavajo nove kraje in2011-09-28-4 prijatelje, ki so jim kasneje v pomoč pri vsakdanjem življenju. Ankaranski kamp je po Žnidaršičevih besedah idealen kraj za ustvarjanje, posebno pa v tem času, ko je ob morju še veliko sonca. To je bila letošnja zadnja delavnica na prostem. »V 6. letih, od kar organiziramo v Ankaranu likovne delavnice, nas še ni presenetilo slabo vreme. Kompleks kampa je na vsakem koraku prilagojen osebam z vsemi oblikami invalidnosti,« nam je povedal Benjamin Žnidaršič.

Na tokratnem srečanju smo zabeležili slikarje, ki rišejo z usti in slikarje z raznimi oblikami invalidnosti. Slikarji so ob morju pripravili še zanimivo slikarsko razstavo iz svojega širokega slikarskega opusa.

 

Miha Crnič, Slovensko morje.net


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd