+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

LIKOVNA DELAVNICA ANKARAN 2013

IMG 9278

FOTOGRAFIJE

IMG 9278V kampu ADRIA Ankaran se je 25. septembra 2013 zbralo 35 slikarjev invalidov in njihovihIMG 9319 spremljevalcev. Društvo paraplegikov Istre in Krasa (DPIK) je v sodelovanju z Mestno občino Koper, Javnim skladom RS za ljubiteljsko kulturno dejavnost, Zavodom ARS VIVA in hotelskim podjetjem Adria Ankaran organiziralo že osmo likovno delavnico – Ankaran 2013.

Pod vodstvom mentorja Rassa Causeviga so slikarji tudi letos slikali na temo morja. Vendar smo ob tem hoteli še prenoviti metode s katerimi se lotevamo reševanja likovnih problemov. Kot pri vseh drugih predmetih je tudi na področju likovnega snovanja prenova prežeta z novim, sodobnejšim pojmovanjem znanja. Znanja, ki jih ponuja sodobna šola, ki naj bodo povezana in sistematična, uporabna in kritična. Sodobna šola ni usmerjena zgolj v vsebinska in faktografska znanja, pač pa spodbuja trajna, povezana znanja, taka znanja, ki jih lahko udeleženec izobraževanja smiselno skonstruira v svojem miselnem sistemu.
Na delavnico so bili povabljeni invalidni slikarji iz cele Slovenije (iz 8. invalidskih društev) in neinvalidi slikarje iz širše okolice, predvsem pa vsi tisti, ki jih naše ustvarjanje zanima. Poseben poudarek smo dali razvoju domišljije in izmenjavi izkušenj med slikarji. Težili smo k temu, da udeleženci pod mentorskim vodstvom likovne naloge rešijo na čimbolj ustvarjalen, samosvoj način.
Tudi tokrat smo bili na naši zadnji likovni delavnici na prostem zopet deležni posebne prijaznosti delavcev kampa, za kar se jim posebno zahvaljujemo.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd