+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

LIKOVNA DELAVNICA NA DOMAČIJI MARJE IN BRANKA

FOTOGRAFIJE

ljubno2014Slikarji Likovne sekcije pri Zvezi paraplegikov so se 24. julija 2014 izpopolnjevali na likovni delavnici na Marjini domačiji v Ljubnem ob Savinji pod mentorstvom Jožeta Potokarja. Ustvarjali so tuddi otroci pod mentorstvom Irene Kočevar. Prireditev je uvrščena v sklop praznovanja letošnjega občinskega praznika in 54. Flosarskega bala.  Namen tradicionalne delavnice, ki so jo organizatorji poimenovali »Razstavljam in slikam s prijatelji 2014,« je bil predvsem prijateljsko druženje in dokaz občanom Ljubnega, da slikarji (tudi z njihovo pomočjo) znajo ustvariti »lep dan«. Ob podpori Občine Ljubno ob Savinji in župana Franja Nadločnika je bila prireditev dobro reklamirana in obiskana. Slikarke in slikarji so v lepem okolju nova ali še nedodelana dela ustvarjali v dopoldanskem in popoldanskem času, obenem pa pripravili tudi razstavo prinešenih slik za licitacijo.
Zaradi omejene licitacije, začetna cena 5 € in samo trikratno višanje je imela licitacija predvsem zabaven name in izmenjavo slik med slikarji. Na licitaciji so lahko sodelovali vsi udeleženci delavnice, slikar ki je dal sliko na licitacijo, pa je moral pristati tudi na najnižjo ceno. Na licitaciji se je zbralo 150 EUR, ki bodo namenjeni izvedbi sledeče likovne delavnice. Celodnevni kulturni dogodek so popestrili harmonikarka *ne vem imena**in Odbor za Flosarski bal, poleg gostitelja Marje in Branka pa podprli še Društvo paraplegikov jugozahodne Štajerske, Občina Ljubno ob Savinji in prenekateri vaščan.

Na delavnici je sodeloovalo približno 30 slikarjev.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd