+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

LIKOVNA DELAVNICA NA TOLMINSKEM

20150428 11463420150428 133157FOTOGRAFIJESlikarke in slikarji Likovne sekcije Zveze paraplegikov Slovenije naj bi se na tradicionalni prvomajski delavnici izpopolnjevali v Gabrjah blizu smaragdne lepotice Soče. Tokrat so pri Lebanovim čebelnjakom med drugim nameravali slikati tudi panjske končnice in na večer prižgati kres. Toda 28. aprila 2015 jim vreme ni bilo naklonjeno. Lepi načrti so padli v vodo, slikarji pa so svoje »štefelaje« postavili v prostorih Moto kluba Soča v Tolminu.

Pod mentorskim vodstvom Rassa Causeviga so svoja dela ustvarjali v različnih tehnikah. Dragica Sušanj in Željko Vertelj, ki sta tudi člana Mednarodnega združenja slikarjev, ki slikajo z usti ali nogami, sta slikala v tehniki olje na platno. Benjamin Žnidaršič (polnopravni član omenjenega združenja) je svojo abstraktno sliko ustvarjal v tehniki akril na platno, prav tako tudi Boris Šter. Damjan Rogelj, Zlatko Bernašek in vodja kulturnih dejavnosti pri Zvezi Metod Zakotnik so slikarsko znanje nadgrajevali v tehniki risba – svinčnik – oglje. Anka Vesel in domačin  Klavdij Leban (organizacijske niti prvomajskih delavnic so v njegovih rokah) sta tudi slikala v tehniki olje na platno, medtem ko je Ljudmila Turk v akrilni tehniki izdelala res lepo panjsko končnico in jo poklonila čebelarju Izidorju Lebanu. Na delavnici je sodeloval tudi slikar Boštjan Močnik iz Tržiča.
Slikarsko delavnico je izvedlo Društvo paraplegikov severne Primorske podprla pa  JSKD in Zveza paraplegikov Slovenije.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd