+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

LIKOVNA DELAVNICA NOVO MESTO

Delavnica-nm2

Delavnica-nm2Društvo paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja je 12. marca 2010 gostilo slikarke in slikarje, ki so združeni v Sekciji slikarjev Zveze paraplegikov Slovenije. V njihovih sodobno urejenih prostorih, v lepem okolju na obrobju mesta, se je zbralo šest slikark in štirinajst slikarjev. Med njimi tudi najtežje gibalno ovirani, ki slikajo z usti in so člani mednarodnega združenja VDMFK. Na tokratni delavnici so se likovniki pod vodstvom mentorja Rassa Causeviga izpopolnjevali v oljni, akril  in pastel tehniki.
Ustvarjanje slikark in slikarjev paraplegikov in tetraplegikov si je z učiteljicami ogledalo tudi nekaj učenk sedmega razreda OŠ Drska in nekaj učencev prilagojenega učnega programa OŠ Dragotina Ketteja. Likovne umetnike in njihovo slikanje jim je predstavila vodja interesnih dejavnosti dolenjskih paraplegikov Bernarda Zorko.
Dogajanje na delavnici je posnela TV Vaš kanal iz Novega mesta, reportažo pa je pripravilo tudi Studio D in Lokalno.si.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd