+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

LIKOVNA DELAVNICA V KAVALIČIH

kavalici1Na robu vasice Kavaliči, s prekrasnim razgledom na Koper in Koprski zaliv v okolju družinske etnološke zbirke kmečkega orodja in pripomočkov smo 16. junija 1012, na pobudo Marjete Kavalič in Vojkota Gašperuta, slikali slikarji invalidi. Slikanje smo združili z degustacijo odličnega vina refoška in malvazije, pridelanega iz grozdja iz lastnih vinogradov kmetije Kavalič po klasični metodi. Na prazniku refoška je Klet Kavaliči dobila diplomo odličnosti in srebrno medaljo za refošk. Marjeta pa je dobila priznanje tudi za najbolje skuhano jed na žlico, istrske bobiče, ki jih je tudi nam postregla. Podprli pa smo se tudi z jedmi na žaru.kavalici2

Najstarejši, še vedno aktivni trsi refoška so bili na kmetiji Kavalič zasajeni že leta 1938. Kljub častitljivi starosti večina izmed njih še vedno uspešno rodi. Ugodne lege na nadmorski višini 250m, mediteranska klima in flišnata sestava tal dajejo vinu bogat saden okus in pestro paleto vonjav. Idealni pogoji za pridelavo kakovostnega vina so botrovali obnovi starih in nasaditvi novih vinogradov ter zgraditvi degustacijskega prostora za 15 oseb. Dolgoletni tradiciji in izkušnjam smo dodali tudi strokovna znanja s področja vinogradništva in kletarstva, kar našemu vinu zagotavlja kakovost.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd