+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

LIKOVNA DELAVNICA V NOVEM MESTU

slikarji-nm2011-1

slikarji-nm2011-1FOTOGRAFIJE

Skoraj 15 slikark in slikarjev Zveze paraplegikov Slovenije je 4. aprila 2011 svoja dela ustvarjalo v prostorih DP Dolenjske, Bele krajine in Posavja. Med njimi so bili seveda tudi umetniki, ki so člani Mednarodnega združenja slikarjev, ki slikajo z usti ali nogami. Lep spomladanski dan pa je omogočal, da so naši likovni umetniki navdih za nova dela našli tudi v lepi okolici doma. Slikarke in slikarji so se pod mentorskim vodstvom Rassa Causeviga izpopolnjevali v različnih tehnikah; olju na platno, akrilu, risbi, akvarelu in grafiki.slikarji-nm2011


Likovne umetnike in njihovo ustvarjanje so obiskali tudi učenci 5. razred OŠ Drska in OŠ Šmihel pri Novem mestu. Od slikarja do slikarja jih je vodila Bernarda Zorko in vsakega posebej predstavila. Učenci in učenke so tudi praktično poskusili kako zgleda slikanje, če slikarski čopič držiš z usti namesto z rokami. Pripomnimo naj, da jim je šlo kar dobo od »ust.« Kulturno dogajanje v Novem mestu je posnela tudi lokalna TV »VAŠ KANAL,« naše umetnike pa je nagovoril in pozdravil tudi predsednik DP Dolenjske, Bele krajine in Posavja Jože Okoren


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd