+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

LIKOVNA DELAVNICA V SEMIČU

thumb_semic20092.jpg

FOTOGRAFIJE

V Domu paraplegikov v Semiču so se od 4. – 9. maja 2009 zbrali slikarji Likovne sekcije Zveze paraplegikov Slovenije, ki ustvarjajo pod mentorskim vodstvom Rajka Čauševiča in Jožeta Potokarja. Ker se bliža čas oddaje del za Zlato paleto za temo realizma so se slikarji posvetili slikanju na to temo.
thumb_semic20092.jpgthumb_semic20091.jpg

To je bilo že deveto likovno srečanje v Semiču, ki ga spremlja razmeroma lepo vreme. Tisti, ki so malo bolj zmrznjene sorte ustvarjajo v dnevnem prostoru doma, malo bolj topli pa pod jurčkom na dvorišču. V prijateljskem vzdušju nastajajo vedno bolj prepoznavna dela in tudi vedno boljši slikarji.

thumb_semic2009.jpgMed tednom so se slikarji tudi vozili, saj so bila vsa spalna mesta zasedena. Slikarjem naše sekcije so se pridružili tudi slabovidni slikarji. Skupaj so obiskali semiškega župana Janka Bukovca v njegovi zidanici in poskušali njegova vina. Ogledali pa smo si tudi nov kulturni dom in stalno zbirko likovnih del, ki so bile narejene na semiških likovnih kolonijah.

V prihodnje smo se pogovarjali o možnosti, da bi se predstavili tudi slikarji likovne sekcije ZPS, kar so v kulturnem domu z veseljem potrdili.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd