+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

OBNOVITVENA REHABILITACIJA V POLNEM TEKU

obn1

obn1Obnovitvena rehabilitacija je največja dobrina, ki nam jo že od vsega začetka naše organiziranosti obn2omogoča država. Do leta 1993 smo jo izvajali v Pineti pri Novigradu, nato pa smo jo iz obmorskega okolja preseli v zdravilišče TERME Čatež in THERMANO – Zdravilišče Laško.

V letošnjem letu smo v omenjenih zdraviliščih z organizirano obnovitveno rehabilitacijo pričeli že v aprilu, nadaljevali pa sredi maja. V Laškem svojo psiho-fizično kondicijo obnavlja skoraj dvajset paraplegikov in tetraplegikov, v Termah Čatež pa nekoliko manj. Obnovitvena rehabilitacija bo v zdraviliščih potekala skoraj celo leto.

obn3Poleg jutranjih razgibalnih in dihalnih vaj ter neomejenega kopanja v termalni vodi, naši člani lahko koristijo še tri terapije, ki jim jih ob prihodu glede na njihovo zdravstveno stanje, želje in potrebe, predpiše zdravnik. Največkrat se odločijo med ročno masažo, podvodno masažo, elektro terapijo, parafinskimi oblogami in limfno drenažo. Seveda pa ob plačilu lahko koristijo še vrsto dodatnih terapij, ki jih sodobna zdravilišča nudijo svojim gostom.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd