+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

LIKOVNIKI SLIKALI IN KIPARILI V SEMIČU

kiparili

FOTOGRAFIJE – Člani Likovne sekcije pri Zvezi paraplegikov Slovenije so se od 6. do 11. maja udeležili vsakoletne tedenske slikarske kolonijekiparili P1016400v Semiču. Pod vodstvom mentorja Rassa Causeviga  so se likovniki izpopolnjevali v različnih tehnikah kot so: akril in olje na platno, risba s svinčnikom in rezbarjenja, nastale pa so prečudovite upodobitve belokranjskih motivov, tihožitij, abstraktnih slik, risb in lesorezov.
Povabilu k sodelovanju se je odzval tudi priznani kipar Bojan Štine. Predstavil je osnove modeliranja in kiparjenja, kateri materiali se uporabljajo, nato pa so se udeleženci kolonije v tej umetniški zvrsti tudi praktično preizkusili.
Likovne kolonije so se udeležili: Zorica Razboršek, Anka Vesel, Ljudmila Turk, Miran Jernejšek, Franc Ekart, Damjan Rogelj, Boris in Ana Šter, Metod Zakotnik ter Dragica Sušanj, Klavdij Leban, Benjamin Žnidaršič. Med njimi tudi Tina Pavlovič, Željko Vrtelj in novinec Bor Malenšek, ki slikajo z usti.
Kolonijo v Semiču je pomočjo Javnega sklada za kulturo RS organizirala Zveza paraplegikov Slovenije. 


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd