+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

LIKOVNIKI USTVARJALI NA DOLENJSKEM

nm 2017slik

FOTOGRAFIJEDruštvo paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja je 25. aprila 2017 organiziralo tradicionalno likovno delavnico (deveto po vrsti), na nm 2017slikkateri je v različnih tehnikah ustvarjalo 12 slikark in slikarjev iz pokrajinskih društev Zveze. Delavnica je potekala v prostorih društva in njegovi slikoviti okolici.
20170425 121819Razveseljivo je, da so se na delavnici pod mentorskim vodstvom Rasa Causeviga izpopolnjevali številni slikarji s starosto in z začetnikom slikanja z usti Vojkom Gašperutom – Gašperjem in neumornim slikarjem, pesnikom, pisateljem in organizatorjem Benjaminom Žnidaršičem na čelu. Med njimi tudi umetniki, ki so člani Mednarodnega združenja slikarjev, ki slikajo z usti ali nogami.
Slikarsko delavnico in likovno ustvarjanje slikarjev so z obiskom v velikem številu počastili osnovnošolci vseh sosednjih šol. Nekateri izmed njih so se tudi preizkusili v slikanju z usti.
Kot vsa leta doslej so delavnico obiskali tudi novinarji televizije, radia in predvsem lokalnih časopisov. V svojih zaključnih izjavah panm 2017slik1 so svoje zadovoljstvo izrazili slikarji – Vojko, Beno in vodja te dejavnosti pri Zvezi paraplegikov, Metod Zakotnik.
nm 2017slik2Za priprave, potek in zaključek delavnice sta s sodelavci poskrbeli Jožica Ameršek, vodja likovne dejavnosti pri društvu in Polonca Povše, koordinatorka programov na društvu. Ob zaključku delavnice pa so vsi ustvarjalci bili povabljeni na jubilejno, deseto delavnico v prihodnjem let.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd