+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

LIKOVNO DELAVNICO POSVETILI DNEVU DRŽAVNOSTI

ster1

ster1Slikarke in slikarji Sekcije likovnih umetnikov pri Zvezi paraplegikov Slovenije so svojo šesto likovno delavnico v letošnjem letu posvetili Dnevu državnosti. Več kot petnajst likovnikov se je 25. junija ster22011 (že šestič zapored) na dan praznika zbralo na domu vodje kulturnih dejavnosti Borisu Šteru in ob vznožju gore Dobrča našlo dovolj motivov za ustvarjanje novih ali pa dokončanje še neizdelanih del. Njihovo delo sta spremljala in z nasveti dopolnjevala kar dva mentorja naših slikarjev – Rasso Causevig in Jože Potokar-Cvrčo.
Naši umetniki so se izpopolnjevali predvsem v tehniki slikanja olje na platno, nekaj del pa je nastalo tudi v tehniki hitrega slikanja.
Hkrati je bil to tudi kulturni dogodek, saj so se udeležencem delavnice z narodnimi pesmimi predstavile pevke iz Leš, likovnike umetnike pa je obiskal tudi tržiški župan mag. Borut Sajovic. Vsem je zaželel dobro počutje in veliko dobrih slikarskih del. Po končani delavnici so se slikarke in slikarji še nekaj časa zadržali na prijetnem druženju in praznovanju Dneva državnosti.
Kulturni dogodek je podprl Javni sklad RS za kulturno dejavnost.ster3


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd