LIKOVNO IZOBRAŽEVANJE V PACUGU

21. marca 2008 se je zaključilo likovno izobraževanje, ki ga je organizirala Likovna sekcija Zveze paraplegikov Slovenije. Pet dni intenzivnega izobraževanja je prineslo mnogo dobrih likovnih izdelkov. Najboljše med njimi bodo uvrščene na izbor za Zlato paleto na temo slikarstvo – realizem.
thumb_pacug-marec2008.jpg

Že stalno mesto, kjer se zbirajo slikarji je naš Dom v Pacugu. Pod vodstvom mentorja Rassa Causeviga so ustvarjali v tehniki olja in akrila na platno. Mentor je vsakemu posebej svetoval tako, da je bila njegova osebna nota čimbolj izražena in da so slikarjeve osebne sposobnosti prišle čimbolj na plano.
Ob likovnem ustvarjanju pa ne gre zanemariti sožitje tistih likovnih ustvarjalcev, ki se že dolga leta likovno izražajo in tistih, ki se likovno šele spoznavajo. Zato naši likovniki v svoje vrste vabijo vse tiste, ki si želijo spoznavati umetnost.