+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

NA UPRAVNI ENOTI V KOPRU

uo-01-2010-1

uo-01-2010-1Na pobudo Olge France, podpredsednice SLS v akciji Rezervirano za rumeno, smo se v petek, 29. januarja 2010 sestali z načelnico Upravne enote Koper gospo Liljano Kozlovič, vodjem oddelka za okolje in prostor gospodom Bojanom Žiberno in gospo Rebeko Krmac vodjo Oddelka za upravne notranje zadeve. Kot predstavnik Nove generacije – podmladka SLS, ki vodijo akcijo Rezervirano za rumeno je bil prisoten Iztok Pukšič. Predstavnika Društva paraplegikov Istre in Krasa pa sta bila Vojko Gašperut in Benjamin Žnidaršič.

Pogovor je tekel o parkirnih kartah in o parkiriščih v Kopru, ki so namenjeni invalidom ter o vseh vprašanjih dostopnosti uo-01-2010-2javnih objektov in javnih površin za invalidski voziček. Gospod Bojan Žiberna je predstavil Pravilnik o gradnji objektov, ki je vse bolj prijazen invalidom in graditeljem in projektantom nalaga obveznosti, ki izboljšujejo naš življenjski prostor. Seveda pa je gotovo še kaj, kar nas moti in to bomo le skupaj uredili v obojestransko zadovoljstvo.

Predlog je bil, da bi se dobili vsaj štirikrat na leto in da bi poskušali razširiti sestavo sogovornikov še na druge invalidske organizacije in medije. V prijetnem pogovoru smo se vsi strinjali, da bomo v dialogu, ki smo ga zastavili vztrajali in iskali čim boljše rešitve za uporabnike.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd