+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

NASILJE NAD INVALIDI

nasilje8

Inštitut Republike Slovenije za socialno varstvo v sodelovanju z društvom Vizija za MDDSZ, Direktorat za invalide, vojne veterane in žrtve vojnega nasiljanasilje8 pripravlja nalogo z naslovom »Nasilje nad invalidi«, katere namen je pridobiti vpogled v stanje na področju nasilja nad invalidi (število oseb, ki se soočajo z nasiljem; razširjenost in dostopnost različnih programov pomoči tem osebam), ugotoviti največje težave pri odkrivanju, reševanju in preprečevanju nasilja nad invalidi, oceniti potrebe po in dostopnost primernih oblik pomoči in podpore ter na tej podlagi pripraviti predloge za ustrezno sistemsko ureditev področja. Zbiranja podatkov o številu invalidov, ki se soočajo z nasiljem, so se lotili pri različnih organizacijah oziroma institucijah, ki posegajo na področje življenja invalidov. Ker menijo, da so najpomembnejši vir informacij prav invalidi sami, ki so ali še doživljajo nasilje bodisi v družini bodisi zunaj nje, so se na Zvezo paraplegikov Slovenije obrnili s prošnjo za posredovanje anketnega vprašalnika, ki smo ga pripravili za ta namen, našim članom. Vprašalnik so pripravili v obliki spletne ankete, s čimer zagotavljajo popolno anonimnost oseb, ki bodo na anketo odgovarjale.
Prosimo vas, da do petka, 28. 10. 2016, odgovorite na anketo na povezavi: https://www.1ka.si/a/105046


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd