+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

OBČINA ANKARAN-OBČINA PO MERI INVALIDOV

V četrtek 1. julija 2021 smo bili vabljeni na sestanek – občina po meri invalidov na katerem so sodelovali predstavniki več društev in, ki je bil v prostorih občinske uprave občine Ankaran. Udeležil se ga je tudi naš član in tajnik društva Mladen Fabjan.

Sestanek je vodila strokovna sodelavka g. Janja Rižnar. Na sestanku smo šli skozi akcijski načrt, ki ga je pripravila občina Ankaran in sicer glede odprave arhitekturnih in ostalih ovir tudi za druge skupine invalidov (slepih, gluhih).

Po sestanku smo odšli na teren pogledat dejanske ovire in sicer, parkirišča za invalide, dostop do banke-bankomatov, lekarno, pošto, trgovine.

Lahko rečemo da so v glavnim vsi dostopi dokaj dobro urejeni vključno z dostopom do njihove občinske uprave. Nekaj malega je le težav pri pločnikih (neravni in viseči teren in ponekod večji robniki). 

Občini Ankaran se zahvaljujemo za vabilo in upamo v bodoče na še bolj uspešno sodelovanje. 


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd