+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

PESTRO LIKOVNO USTVARJANJE V SEMIČU

V Domu paraplegikov v Semiču so se med 23. in 28. oktobrom 2017 na jesenski likovni koloniji “Semiški griči” zbrali slikarji Likovne sekcije Zveze paraplegikov Slovenije. Pod mentorskim vodstvom slikarja in likovnega pedagoga Rassa Causeviga so se izpolnjevali v akrilu in olju na platno ter rezbarstvu. Likovne kolonije so se udeležili: Anka Vesel, Jožica Ameršek,Klavdij Leban, Miran Jernejšek in vodja likovnikov Metod Zakotnik.Ustvarjali so tudi slikarji, ki slikajo z usti – Dragica Sušanj,Vojko Gašperut  Gašper, Benjamin ŽnidaršičŽeljko Vertelj (člani VDMFK)in Gregor Janežič, ki se je prvič udeležil likovne kolonije in se poskusil v slikanju z usti. Začetek je obetaven, vendar bo treba še veliko volje in vaje. Rezbaril je Janez Učakar. Za dobro počutje slikarjev so skrbele Ivanka Jernejšek,Jelka Bauman in Jana Hribar.
Likovno kolonijo je v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije podprl Javni sklad za kulturne dejavnosti Republike Slovenije.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd