+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

PREDLOG ZAKONA DOBIL PODPORO

dpik inv

Predlog zakona o osebni asistenci opozicijske NSi je 20. decembra 2016 v Državnem zboru dobil podporo. Da je primeren za nadaljnjo obravnavo je s svojim glasom dpik invpotrdilo 70 poslancev, proti je bil le eden. Kot je pojasnila podpredsednica NSi Iva Dimic, so vložili zakon, s katerim bo posameznikom in posameznicam, ki zaradi posledic svoje invalidnosti nujno potrebujejo pomoč druge osebe pri socialnih aktivnostih in osnovnih potrebah, to omogočeno. Pri tem naj bi šlo predvsem za pomoč pri osebni higieni, oblačenju, hranjenju, pomoč v gospodinjstvu, in drugih dnevnih opravilih, pomoč pri gibanju, pri sporazumevanju in drugih potrebah.
Osebna asistenca se sicer že izvaja, vendar nesistemsko, financirana pa je programsko. Kot menijo v NSi, danes osebna asistenca ni omogočena enakomerno po celotnem območju države, prav tako pa tudi ne v potrebnem obsegu. Upravičenci do osebne asistence bi po predlogu zakona bili invalidi.

Več na RTV SLO DOSTOPNO


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd