+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

SLOVESEN ZAKLJUČEK SVETOVNEGA POKALA

dpik smuc

Z drugim slalomom in slovesno podelitvijo odličij se je končal izredno uspešen svetovni pokal za smučarje invalide, ki je od 18. do 20. januarja 2017 potekal v Kranjski dpik smucGori. V veleslalomu in dveh slalomih je nastopilo kar 126 smučark in smučarjev iz 21 držav. Tekmovali so v treh kategorijah – sedeči (paraplegiki v monoskijih), slepi in slabovidni ter stoječi (smučarji s cerebralno paralizo in poškodbami udov). V veleslalomu in obeh slalomih je nastopil tudi naš mladi perspektivni smučar Jernej Slivnik iz DP Gorenjske in s tem postal prvi slovenski smučar na monoskiju, ki je nastopil na tekmah svetovnega pokala.
Prvi dan tekmovanja so se smučarke in smučarji invalidi pomerili v veleslalomu. Med sedečimi smučarji v monoskiju tudi naš Jernej Slivnik, ki se že uveljavlja na mednarodnih tekmovanjih. Po prvi vožnji je bil na 18. mestu, v drugi pa je želel nadomestiti večji zaostanek in je nekoliko več tvegal. Tik pred ciljem je padel in odstopil. Zmagal je Američan Tyler Walker (2:06.11), drugi je bil Japonec Taiki Morii (2:07.22), tretji pa Avstrijec Roman Rabl (2:08.21).
V nadaljevanju tekmovanja je bila na sporedu prva slalomska tekma. Jernej Slivnik je slalomsko preizkušnjo odsmučal veliko bolje, kot veleslalomsko. Po prvi vožnji se je uvrstil na 17. mesto, v drugi odpravil manjše napake in pristal na 14. mestu.
Slivnik je v cilju povedal, da je bil slalom zelo dober, njegov trener Roman Podlipnik pa je dodal, da Jernej napreduje in je na dobri poti, da naslednje leto ujame konkurenco. Na prvem slalomu je med sedečimi smučarji slavil Nizozemec Jeroen Kampschreur (1:27.05), drugi je bil Japonec Taiki Morii (1:29.08), tretji pa Američan Joshua Elliot (1:29.57).
Zaključna slalomska tekma svetovnega pokala je bila nekoliko daljša. Slivnik je s štartno številko 68 v prvi vožnji dobro začel, v drugi pa pospešil in čas še izboljšal. Proga je bila precej selektivna in kar nekaj tekmovalcev je končalo izven nje. Slivnik se je iz 17. povzpel na 11. mesto. Tudi drugi slalom je dobil Nizozemec Jeroen Kampschreur (1:36.85), drugi je bil Američan Tyler Walker (1:38.91), tretji pa Avstrijec Roman Rabl (1:41.28).
Omenimo naj, da je bila prav tekma iz Kranjske Gore tudi prva v zgodovini, ki si jo je bilo mogoče ogledati v neposrednem prenosu. Zabeležili so več kot 42.000 prenosov. Tudi tekmovalci so bili z gostoljubjem v Kranjski Gori zelo zadovoljni. Svetovna smučarska karavana se je že tretjič ustavila v Sloveniji, dvakrat v Kranjski Gori in enkrat na Rogli. Glavni organizator tekmovanja je bila Hit Alpinea, partner projekta pa ZŠIS – POK.
Naš mladi up, komaj 16-letni Jernej Slivnik, se bo s trenerjem Romanom Podlipnikom v Kranjski Gori, kjer so mu v RTC Žičnice Kranjska Gora namenili brezplačno uporabo prog, pripravljal za nastop na bližnjem svetovnem prvenstvu v Italiji.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd