+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

PREDSTAVITEV SLIKANJA IN INVALIDNOSTI NA OŠ V MAREZIGAH IN NA OŠ COL PRI IDRIJI

V akciji, ki jo Društvo paraplegikov Istre in Krasa izvaja po osnovnih šolah v Sloveniji in Italiji je tokrat slikar z uthumb_vojc_marezige.jpgsti Vojko Gašperut v mesecu oktobru obiskal dve osnovni šoli. Učencem je predstavil svojo zgodbo, kako je postal invalid, kako je začel s slikanjem in postal uspešen slikar. Učenci so tako kot vedno poslušali njegovo razlago in včasih z nenavadnimi vprašanji dali pečat takšnim srečanjem.

Po pogovoru je Vojko z veseljem predstavili nekoliko nenavadno tehniko slikanja s čopičem v ustih. Zanimanje učencev je bilo tako veliko, da so se s tem načinom tudi sami preizkusili. Uspela pa je tudi tokratna akcija Vojka Gašperuta pri ozaveščanju mladih in predstavitvi naše invalidnost, življenja, dela ter ustvarjalnosti.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd