+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

PRVA SLIKARSKA DELAVNICA V PROSTORIH ZPS

likovna1Prva likovna delavnica v letošnjem letu je bila 28. februarja v prostorih Zveze paraplegikov Slovenije. Nekaj več kot deset slikark in slikarjev je ustvarjalo nova dela, njihovo nastajanje pa je spremljal mentor Rasso Causevig. Pri vsakemu slikarju se je nekaj časa zadržal, opazoval delo, nato pa opozoril na nepravilne poteze. Za tem jim je svetoval kako naj bi slika dobila pravo podobo in kvaliteto.likovna2
Likovne tedenske kolonije v Semiču in Pacugu bodo nudile še več možnosti pri izpopolnjevanju naših slikark in slikarjev. Na njih bosta verjetno tudi letos sodelovala mentorja: akademski slikar Izidor Jalovec in Jože Potokar.
Zelo dobro razvejano in uspešno kulturno dejavnost pri Zvezi paraplegikov Slovenije vodi slikar Boris Šter, povemo pa naj, da so naši najboljši slikarji doma in v tujini prejeli kar nekaj visokih priznanj in nagrad.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd