+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

PRVO KOLO IN SPOMINSKO TEKMOVANJE

slika sah1

slika sah1Društvo paraplegikov Istre in Krasa je 16. oktobra 2015 v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije pripravilo prvo kolo slovenske šahovske lige, primorski šahisti pa so turnir posvetili tudi v spomin svojemu članu in odličnemu šahistu Viktorju Brezovniku. V prostorih Emonca v Kopru se je na črno belih poljih pomerilo 20 šahistk in šahistov iz šestih pokrajinskih društev Zveze.
Po uvodni predstavitvi in navodilih sodnika so šahisti po švicarskem sistemu odigrali sedem krogov. Za posamično partijo so slika sah2imeli na voljo deset, težje gibalno ovirani tetraplegiki pa dvanajst minut. Rezultati so šteli tako za ekipne kot za posamične uvrstitve.
V prvem kolu šahovske lige je povedla ekipa DP Ljubljana (14,5), na drugo mesto se je uvrstila ekipa DP Koper (14,00), tretja je bila ekipa DP Celje (12,5), četrta ekipa DP Novo mesto (7,00), peta ekipa  DP Maribor (6,5), šesta pa ekipa DP Murska Sobota (4,5).
Organizator je za najboljše uvrstitve na memorialu Viktorja Brezovnika v posamični konkurenci podelil medalje, v ekipni pa pokale.
slika sah3V posamični konkurenci je zlato medaljo osvojil domačin Vojko Gašperut (7) DP-KP, srebrno lanskoletni zmagovalec Adam Dmitrovič (6) DP-LJ, bronasto pa Radosav Matič (5) DP-CE.
Tekmovanje je po pravilih Šahovske zveze Slovenije brez zapletov vodil arbiter Andrej Žnidarčič. Pokrovitelj lige je GRADEX k.d. iz Šempetra v Savinjski dolini, podprl pa ga je tudi znani vinar Ludvik Nazarij Glavina, ki je vsakemu igralcu poklonil steklenico vrhunskega Refoška.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd