+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

RAZLIKE MED ŠPORTNIKI INVALIDI IN NEINVALIDI SE MANJŠAJO

Seja Državnega zboraDržavni zbor je 22. junija 2017 sprejel zakon o dodatku k pokojnini za delo in izjemne športne dosežke. Do dodatka so upravičeni državljani Slovenije, ki so v športu z izjemnimi dosežki prispevali k ugledu Slovenije. To so nosilci medalj iz olimpijskih ali paraolimpijskih iger, olimpijade gluhih, šahovske olimpijade in svetovnih prvenstev v olimpijskih ali paraolimpijskih športih. Prav tako so do dodatka upravičenci tudi dobitniki Bloudkove nagrade za življenjsko delo.
To je velik in pomemben korak pri izenačevanju razlik med invalidnimi in neinvalidnimi športniki. Zveza paraplegikov Slovenije ima v svojih vrstah deset kandidatov, ki so na paraolimpijskih igrah in svetovnih prvenstvih osvojili odličja. Med njimi tudi prejemnika Bloudkove nagrade.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd