+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

RAZSTAVA V HAGNU V NEMČIJI

hagen1-1FOTOGRAFIJE RAZSTAVA – 6.5.2011

FOTOGRAFIJE OGLED – 5.5.2011

 

Zavod ARS VIVA je v sodelovanju z Galerijo Atrium Stadbad v Hagnu v Nemčiji odprla likovno razstavo, hagen1-2ki bo na ogled od 6. maja do 30. junija 2011. Na veliki pregledni razstavi sodelujejo štirje slikarji z usti: Vojko Gašperut, Benjamin Žnidaršič, Silvo Mehle in Mario Barbujani ter Stojan Rutar, ki je slaboviden slikar. Razstava v Galeriji Atrium – Altes Stadtbad je organizirana na pobudo zavoda ARS VIVA ter Bernda in Ingrid Wittschinski, ki sta organizirala postavitev in otvoritev razstave. Naslov razstave je povzet po knjigi Govorica življenja, saj se slikarji predstavljajo v okolju, kjer slikarstva težjih invalidov še ne poznajo dovolj. Pri organizaciji se za pomoč zahvaljujemo vodji galerije gospe Petri Kroll in vsem v ustaovi za gostoljubje.

Ob tej razstavi je izšla tudi štirijezična brošura, ki predstavlja vseh pet avtorjev. Pri izdaji brošure so sodelovali: Zveza paraplegikov Slovenije, Občina Loška dolina, Zveza slepih in slabovidnih Slovenije, VDMFK – Združenje slikarjev, ki slikajo z usti ali nogami, KU-MI nepremičnine in Hotel Delfin Izola. hagen11

hagen3-3V Nemčiji je za razstavo veliko zanimanje, saj je oglaševana po vseh medijih. Slikarji so bili v Nemčiji v torek, 3. maja, kje so si ogledali okoliške znamenitosti, pomagali pri postavitvi razstave, v petek 6. maja pa odprli razstavo in predstavili slikanje z usti. Nekateri slikarji so si po razstavi ogledali še kulturne znamenitosti v Amsterdamu.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd