+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

RDEČI ČEVELJČKI GOSTUJEJO V PRESTOLNICI

predstava_rdeci_c

predstava_rdeci_c23. oktobra 2010 ob 18. uri bo v Linhartovi dvorani Cankarjevega doma v Ljubljani, v sodelovanju s skupino M&N Dance nastopila plesna skupina “Vrtiljak”, katero sestavljajo otroci in mladostniki s posebnimi potrebami Centra za izobraževanje, rehabilitacijo in usposabljanje iz Vipave in zunanji člani, med katerimi so tudi trije člani Društva paraplegikov severne Primorske – Ivo Mahne, Jamko Černigoj in Marko Sever.

So trenutki, ko se zlijeta gib in dih …
Na odru Slovenskega narodnega gledališča v Novi Gorici je plesna predstava »Rdeči čeveljčki« doživela tri ponovitve, gledalci pa vedno znova izražajo željo po novih uprizoritvah. V predstavi se je zvrstilo 50 nastopajočih – otroci in mladostniki s posebnimi potrebami in profesionalni plesalci. Vzdušje pa je bilo naravnost čudovito, saj so gledalci s svojim odzivom pokazali, da so plesno sporočilo razumeli.

Otroci in mladostniki na invalidskih vozičkih s prihodom na oder odprejo svojo zgodbo in s plesom sporočajo, da lahko plešemo kadar to želimo in kakor si želimo.
Vredno je poskusiti in si upati!

Avtorica projekta in ustanoviteljica plesne skupine “Vrtiljak” Katja Bucik je profesorica defektologije, zaposlena kot logopedinja v CIRIUS Vipava. Otrokom in mladostnikom omogoča, da se z gibanjem igrajo, raziskujejo ter uživajo v različnih kombinacijah gibanja in plesa. Zanje je razvila tehniko plesanja na invalidskih vozičkih.

Avtor projekta: Katja Bucik
Idejna zasnova: Katja Bucik, Andreja Č. Gantar
Koreografija: Katja Bucik, Nastja Bremec, Michal Rynia Glasba: sestavljena, Instrumentalna skupina CIRIUS Vipava, mentorica Loredana Sajovic
Snemanje in montaža video posnetkov: Andreja Č. Gantar, Matjaž Nabergoj
Likovni izdelki: učenci CIRIUS Vipava, mentorici Nadja Kodele in Tamara Srebot
Odgovorna oseba: dr. Erna Žgur
Plešejo: Plesna skupina Vrtiljak, CIRIUS Vipava, Terpsihora plesni center Šempeter – Vrtojba, M&N Dance Company

Vstopnice v vrednosti 8€ lahko kupite na blagajni Cankarjevega doma ali preko spleta na www.mojekarte.si


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd