+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

REDEK TOMOSOV TRIKOLESNIK JE PRIVABIL NASMEH NA OBRAZ NAŠEGA ČLANA KRISTJANA

BAČ – Vse se je začelo predprejšnji konec tedna, ko so strastni ljubitelji Tomosa iz Poljan in Veprinca organizirali Tomosovo srečanje, na katerem je 78 motoristov iz Hrvaške in Slovenije krenilo iz Veprinca na turo po Učki. Slovencu Dejanu Purkeljcu iz Dolnje Košane, kraja nedaleč od Pivke, je ob prihodu na miting počila guma. Eden od organizatorjev srečanja in lahko rečemo najbolj strasten ljubitelj Tomosa, ki že leta zbira Tomosove motocikle in jih kupuje kjerkoli pride ter ima pred svojo hišo zavidljivo zbirko Odić Kalčić, ga je povabil domov, da bi popravil pnevmatiko. Ko je Dejan prišel pred njegovo hišo in zagledal Tomosov tricikel za invalide, je začel jokati. Odić ga je zmedeno pogledal in vprašal, kaj se je zgodilo. Dejan ga je rotil, naj mu proda ta motor in da mu bo dal denar, ki ga bo zahteval, a Odić svojih motorjev ne prodaja. Dejan mu je nato povedal zgodbo o nesrečnem dogodku njegovega prijatelja iz Bača pri Knežaku, od koder prihajata. Njegov prijatelj, Kristijan Zadel iz Bača, je strasten motorist z veliko prevoženimi kilometri, ki se je  pred približno osmimi leti poškodoval v Afriki. Po zahtevnih enduro vožnjah z motorjem v puščavi je na poti nazaj  motocikel pri nizki hitrosti zdrsnil po peščenem nasipu in padel na Kristijana. Od takrat je Kristijan na invalidskem vozičku. Njegovi prijatelji že leta iščejo tisti Tomosov model, ki so ga nekoč tovarniško izdelovali za invalide, danes pa so redki. V Sloveniji pa jih skoraj ni ali pa jih sploh ni v prodaji. Takrat se je Odić omehčal in se odločil, da mu podari ta trikolesni moped, ki je sicer v voznem stanju, ga nekoliko predelali in odpeljali v Slovenijo. V petek pa je na primopredajo motorja na Bač odšla delegacija iz Poljane na čelu z Odićem Kalčićem, Robertom Brumnjakom in Frankom Uljanićem. Družba in družina sta predajo organizirala brez Kristijanove vednosti, zato smo se udeležili še enega dogodka, polnega čustev. Kot pravi Humphrey Bogart v slavni klasiki Casablanca: “To je začetek čudovitega prijateljstva”, začetek novega hrvaško-slovenskega prijateljstva.

 


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd