+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

S POMOČJO ZPS NAŠI POTAPLJAČI V EGIPTU

 

 FOTOGRAFIJE

Od 21. do 25. maja 2008 je potekala v Hurgadi v Egiptu generalna skupščina CMAS-a (Confédération Mondiale des Activités Subaquatiques), ki so se je skupaj s predstavniki IAHD Adriatic iz Slovenije ter Bosne in Hercegovine s pomočjo Zveze paraplegikov Slovenije udeležila tudi dva potapljača naša člana Barbara Slaček in Aleš Povše.
thumb_hurgada_25-05-08.jpg
Na letni generalni skupščini CMAS-a jim je bila dodeljena  posebna priložnost, da so s predsednikom IAHD Adriatic Brankom Ravnakom lahko na kratko predstavili svoje delo, kar sicer na skupščinah CMAS-a ni običaj. Seveda pa so bivanje v Egiptu izkoristili tudi za prvo potapljanje v toplih morjih, kar so gostom na skupščini takoj naslednji dan predstavili. Vsi so bili navdušeni in nemalo rok je bilo stisnjenih v njihovo popdporo, predsednika CMAS-a so tako ganili, da so mu prišle sovze velčikega navdušenja na oči.

V letu 2007 je IAHD Adriatic postal član največje in najstarejše potapljaške družine na svetu: CMAS. Z včlanitvijo v CMAS so potapljači, ki so gibalno ovirani, dobili pravico, ki je doslej niso imeli – lahko pridobijo licenco CMAS za potapljanje, kar omogoča potapljanje z avtonomno potapljaško opremo tako rekoč po vsem svetu. Kljub evropskim direktivam (ki zagotavljajo tudi potapljanje vsakemu človeku, seveda ob upoštevanju njegovih sposobnosti) pa v Sloveniji še vedno velja diskriminatorna »Uredba o potapljanju«, ki ljudem s kakršnimi koli omejitvami praktično onemogoča potapljanje.
thumb_hurgada_25-05-08-1.jpg
Delo IAHD Adriatic vseskozi spremlja ekipa zdravnikov in znanstvenikov ter člani Advisory boarda zveze. V juniju 2007 je na otoku Krku potekal prvi mednarodni raziskovalni tabor Krk 2007, kar bodo v letošnjem letu 2008 nadaljevali.

 


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd