+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

ŠAHISTI ODPRLI LIGAŠKA TEKMOVANJA

BILTEN – Športnice in športniki pokrajinskih društev Zveze paraplegikov Slovenije tekmujejo v šestih ligah – atletiki, košarki, kegljanju, streljanju, ribolovu in šahu. V sezoni 2017-2018 so 12. oktobra 2017 s prvim kolom tekmovanja odprli šahisti.
Prvo kolo so že po tradiciji pripravili šahisti Društva paraplegikov Istre in Krasa, ki so tekmovanje posvetili tudi svojemu odličnemu šahistu 
Viktorju Brezovniku. V Zavodu Ars Viva se je zbralo 15 šahistov iz petih društev, ki so po uvodni predstavitvi in navodilih sodnika po švicarskem sistemu odigrali šest kol. Za posamično partijo so imeli na voljo deset, težje gibalno ovirani tetraplegiki pa dvanajst minut. Rezultati so šteli tako za ekipne kot za posamične uvrstitve.
Na črno belih poljih je v prvem krogu lige najboljše rezultate dosegla ekipa DP Ljubljana (13,5), na drugo mesto se je zavihtela DP Koper (11,0), tretja je bila DP Celje (9,00), četrta DP Kranj (3,5), peta pa DP Maribor (2,5). Povemo naj, da sta slednji ekipi imeli samo po enega šahista.
V posamični konkurenci je po pričakovanjih prvo mesto osvojil najboljši šahist med paraplegiki 
Edo Planinc – LJ (6,0), drugi je bil Jasmin Sabljakovič (4.5) tretji pa Vojko Gašperut – KP (4,0).
Tudi tokratno prvo kolo je pod pokroviteljstvom GRADEX k.d. iz Šempetra v Savinjski dolini, brez zapletov vodil arbiter 
Andrej Žnidarčič. Najboljše ekipe so za prva mesta v spominskem tekmovanju prejele pokale, najboljši v posamični konkurenci pa praktične nagrade.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd