+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

ŠAHOVSKO OBARVANA ŠKOFJA LOKA

sah skloka2016

FOTOGRAFIJEREZULTATI Že po tradiciji se vsako leto v prvih mesecih v Škofji Loki zgodi kakšen športni dogodek. Tokrat je Društvo paraplegikov Gorenjske 19. sah skloka2016februarja 2016 v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije pripravilo tretji krog šahovske lige. V prostorih osnovne šole Cvetka Golarja na Trati je na črno belih poljih tekmovalo 20 šahistov iz šestih pokrajinskih društev ZPS.
Po sodnikovih navodilih so šahisti po švicarskem sistemu odigrali sedem krogov. Za posamične hitropotezne partije so za razmišljanje in poteze imeli na voljo 10, težje gibalno ovirani tetraplegiki pa 12 minut.
Šahisti so se pomerili v posamični in ekipni konkurenci. Po razburljivi in dinamični igri se je prvega mesta veselil Edo Cerkvenik – DP- KP (6.5), drugo mesto je osvojil Škofjeločan Ivica Vukadin (5), tretje Jasmin Sabljakovič – DP-LJ (5), četrto Danilo Jakomin – DP-KP (5), peto pa najmlajši šahist tega tekmovanja Jakob Škantelj – DP-LJ (4.5).
Med ekipami je slavila DP Koper (15.5), druga je bil DP Ljubljana (13.5), tretja DP Celje (11), četrta DP Kranj (5), peta pa DP Maribor (4). Povemo naj, da sta za domačo ekipo nastopila samo dva šahista, za mariborsko pa le eden.
Za nemoten potek tekmovanja in zapis rezultatov je skrbel arbiter Silvo Simončič iz kranjskega šahovskega društva. Naše šahovsko tekmovanje je bilo tokrat prvič na Gorenjskem, šahisti pa upajo, da ne zadnjič.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd