+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

SAMOSTOJNA RAZSTAVA VOJKA GAŠPERUTA NA PLACU IZOLANOV

Na Placu Izolanov so 3. septembra 2022 odprli samostojno razstavo likovnih del našega znanega slikarja, člana Društva paraplegikov Istre in Krasa Vojka Gašperuta in tudi polnopravnega člana Mednarodnega združenja slikarjev – VDMFK, ki slikajo z usti ali nogami. Tokrat Gašper razstavlja dvanajst velikih platen z motivi strunjanskih in sečoveljskih solin. Na ogled so tudi tista dela, ki so bila nagrajena na ex temporu v Piranu in še na nekaterih drugih srečanjih.
Vojko Gašperut – Gašper se je rodil leta 1949 v vasi Sedlo v Breginjskem kotu. Od leta 1967 je, po poškodbi vratne hrbtenice, invalid tetraplegik, vezan na invalidski voziček. Ker ima prizadete tudi roke, slika z usti. Slika že več kot 50 let. Likovno se je izobraževal v raznih tečajih in v Mestni šoli slikanja in risanja v Ljubljani. Njegovi mentorji so bili: prof. Milan Erič, prof. Mladen Jernejec, slikar Uroš Žitnik, akad. slikar Dušan Podgornik in akad. slikar Janez Kovačič, Rasso Causevig in Jože Potokar.
Imel je preko 120 samostojnih in preko 350 skupinskih likovnih razstav doma in po vsem svetu (Loure Parizu, Dunaju, Madridu, Pragi, Budimpešti, Lizboni, lani v palači Zappeion v Atenah in tudi v Ameriki ter Aziji z org. VDMFK).
Dobil je okrog 60 priznanj, nagrad in Certifikatov za kakovost. Leta 2009 je prejel prvo nagrado za narejeno sliko Soline, med 250 slikarji v Cozeanu v Italiji. Večkrat je bil nagrajen na Mednarodnem Ex temporu v Piranu. Leta 2014 je dobil 2. nagrado strokovne žirije na Ex temporu v Kopru in za isto sliko 1. nagrado kolegov slikarjev. Sodeluje na številnih likovnih delavnicah, dobrodelnih likovnih prireditvah (Karitas, za otroke itd.) ter demonstrira slikanje v različnih ustanovah. Ob odprtju razstave je  predstavil tudi svoj bogato opremljen katalog in povedal še marsikaj zanimivega.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd