+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

SLIKARSKA DELAVNICA – ANKARAN 2012

DSC 0250

FOTOGRAFIJE

Društvo paraplegikov Istre in Krasa (DPIK) je v sodelovanju z Javnim skladom RS za ljubiteljsko kulturno dejavnost, Zavodom ARS VIVA in hotelskim podjetjem Adria Ankaran organiziralo že sedmo likovno delavnico v Ankaranskem kampu – Ankaran 2012.DSC 0250

Delavnice, ki jo je vodil Benjamin Žnidaršič, se je v torek, 25. septembra 2012 udeležilo 20 slikarjev in njihovih spremljevalcev iz vse Slovenije. Po besedah referenta za kulturo DPIK Benjamina Žnidaršiča, so slikarji tudi letos slikali na temo morja. Na delavnico so povabili invalidne in ne invalidne slikarje iz cele Slovenije (iz 7. društev) in predvsem vse tiste, ki jih likovno ustvarjanje zanima. Poseben poudarek so dali razvoju domišljije in izmenjavi izkušenj med slikarji.

V DPIK delavnice organizirajo vsak mesec na drugem koncu Slovenije z namenom, da slikarji spoznavajo nove kraje in prijatelje, ki so jim kasneje v pomoč pri vsakdanjem življenju. Ankaranski kamp je po Žnidaršičevih besedah idealen kraj za ustvarjanje, posebno pa v tem času, ko je ob morju še veliko sonca. To je bila letošnja zadnja delavnica na prostem. »V 7. letih, od kar organiziramo v Ankaranu likovne delavnice, nas še ni presenetilo slabo vreme. Kompleks kampa je na vsakem koraku prilagojen osebam z vsemi oblikami invalidnosti,« nam je povedal Benjamin Žnidaršič.

Na tokratnem srečanju smo zabeležili slikarje, ki rišejo z usti in slikarje z raznimi oblikami invalidnosti. Slikarji so ob morju pripravili še zanimivo slikarsko razstavo iz svojega širokega slikarskega opusa.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd