+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

SLIKARSKA DELAVNICA V NOVEM MESTU

thumb_DSC_0064.jpg

FOTOGRAFIJE

thumb_DSC_0064.jpgDSC_0029Slikarji paraplegiki in tetraplegiki, združeni v Sekcijo slikarjev pri Zvezi paraplegikov, so se na tretji likovni delavnici v letošnjem letu izpopolnjevali v prostorih Društva paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja. Pod mentorstvom Rassa Causeviga je tehniko slikanja z oljem dopolnjevalo okrog 15 slikarjev iz šestih pokrajinskih društev.
Delavnico so si ogledali tudi učenci tretjega in petega razreda iz bližnje OŠ Šmihel. Skozi delavnico jih je vodila Bernarda Zorko, še posebej pa jih je pritegnilo, za njih nekoliko nenavadno slikanje z usti, ki ga uporabljajo naši najtežje gibalno ovirane tetrapleginje in tetraplegiki. Nekateri so ta način slikanja tudi praktično preizkusili.
Organizator in gostitelj tretje likovne delavnice – DP Dolenjske, Bele krajine in Posavja, se je potrudili, da so se naše slikarke in slikarji v njihovem okolju dobro počutili. Likovni delavnici na Dolenjskem so veliko pozornost posvetili tudi odmevni dolenjski mediji – Radio Krka, Dolenjski list in Vaš kanal.

 


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd