+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

SLIKARSKA RAZSTAVA BENJAMINA ŽNIDARŠIČA NA HRVAŠKEM

V Galeriji izvirne umetnosti v hrvaškem mestecu Zlatar so 24. aprila 2021 ob občinskem prazniku odprli samostojno razstavo našega slikarja Benjamina Žnidaršiča. V prostorih galerije se je slikar ljubiteljem likovne umetnosti predstavil s 33 novejšimi deli iz bogatega opusa ustvarjalnega dela. Razstavo je ob vseh varnostnih ukrepih proti koronavirusu in prisotnosti namestnice župana Krapinsko zagorske županije prof. Jasne Petek, slovesno odprla županja Jasenka Auguštan – Penetek. Ob tej priložnosti pa je čestitko občini in slikarju iz slovenskega veleposlaništva v Zagrebu poslal tudi mag. Bernard Šrajner. Na lep kulturni dogodek so bili vabljeni tudi predsedniki občinskih društev, organizacijske niti so bele v rokah Tanje Horvat, predsednice slikarskega društva Plavo svjetlo iz Zagreba, razstava pa bo odprta do 5. maja 2021.
Vsestranski umetnik – pesnik, pisatelj in slikar Benjamin Žnidaršič je tudi polnopravni član elitnega Mednarodnega združenja slikarjev, ki slikajo z usti ali nogami, kot soustvarjalec likovne dejavnosti pri Zvezi paraplegikov Slovenije, pa je za slikanje z usti navdušil kar nekaj naših najtežje gibalno oviranih članov tetraplegikov.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd