+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

SLIKARSKO KIPARSKA DELAVNICA OBRH 2013

arborFOTOGRAFIJE

Tokratna mednarodna slikarsko kiparska kolonija je bila tokrat do sedaj največja do sedaj, saj se je v času med 17. in 27. julijem zbralo preko štirideset slikarjev in kiparjev, ki so s slikarstvom omrežili marsikatero mlado srce. Nekaterim bo to druženje ostalo za vedno v spominu.

Že otvoritev in ustvarjanje pred otvoritvijo je najavljalo nekaj posebnega. Pred otvoritvijo je izšla brošura kipov, ki so bili narejeni na Velikem Obrhu. S kulturnim programom, 19. 7. 2013, ki ga je zaznamoval glasbeni nastop Nejča Slaparja in Dina Goja smo odprli razstavo prinešenhih del avtorjev, ki je bila posebna po tem, da je v galeriji vsak poiskal prostor za svojo sliko ali kip. Razstavo je z nagovorom pospremila umetnostna zgodovinarka Polona Škodič, lep utrinek pa dodala Andreja Buh, urednica glasila Obrh. Razstavo pa je uradno odprl Benjamin Žnidaršič.

Delavnice so se udeležili: Mario Barbujani, Igor Somrak, Jasna Tepina, Karmen, Dragica Čadež, Gregor Čadež, Rajko Modic, Dušan Strle, Marko, Janez Ovsec, Damjan Rogelj, Klavdij Leban, Lučka, Željko Vertelj, Rasso Causevig, Emil Škrbec, Jože Potokar, Branko Rupnik, David Almajer, Eva Berce, Dragica Benčič, Drago Vukovič, Anita, Katja, Eva, Dražen Poje, Brane Kumer, Vinko Bogataj, Neja Šenkinc, Tim Žnidaršič, Stojan Rutar, Sonja Pouhe, Benjamin Žnidaršič in spremljevalci Neža Potokar, Greta Škrbec, Marjeta Vrbnik, Gabi, Slavica Šenkinc, Leon Trubačev, Aleš Žnidaršič, Maja Žnidaršič, Valentina, Luis Fernando, Velja, Neža Žnidaršič, Tomaž Penko, Aljaž Kočevar.

arbor

Razstavljajo: Izik Adir, Silvo Mehle, Ludvik Šraj, Urška Žnidaršič, Mario Barbujani, Stipe Miličič, Ljubo Malenšek, Igor Somrak, Dragica Čadež, Gregor Čadež, Rajko Modic, Dušan Strle, Marko, Janez Ovsec, Damjan Rogelj, Klavdij Leban, Lučka, Željko Vertelj, Rasso Causevig, Emil Škrbec, Jože Potokar, Branko Rupnik, David Almajer, Eva Berce, Dragica Benčič, Drago Vukovič, Anita, Dražen Poje, Brane Kumer, Vinko Bogataj, Stojan Rutar, Sonja Pouhe in Benjamin Žnidaršič.

 


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd