+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

SPLETNA STRAN O DOSTOPNOSTI OBJEKTOV V JAVNI RABI

neimenovano5

Predstavljamo spletno stran DOSTOPNOST, ki je namenjena vsem, ki iščejo informacije o objektih v javni rabi z vidika dostopnosti za gibalno ovirane, slepe in slabovidne ter gluhe in naglušne osebe. Spletna stran je rezultat raziskovalnega projekta, z naslovom »Ukrepi za uresničevanje pravic invalidov do dostopa brez ovir: inventarizacija obstoječih ovir v grajenem okolju in v objektih v javni rabi po Sloveniji«, ki so ga od leta 2008 do 2011 izvajali na Urbanističnem inštitutu RS. neimenovano5
Oblikovali so interaktivni zemljevid s podatkovno bazo, ki vsebuje informacije o dostopnosti objektov v javni rabi po posameznih področjih (npr. področje zdravstva, kulture, športa itd.) po regijskih središčih Slovenije.
V podatkovni bazi se nahajajo objekti v javni rabi, ki so jih z vidika dostopnosti analizirali v jeseni 2009 skupaj z Društvom študentov invalidov Slovenije. Za podrobnejšo informacijo o terenski analizi, kliknite na »terenska analiza«.
Spletno stran urejajo na način, da bo v prihodnje omogočala sodelovanje širše javnosti, predvsem tistih, ki se z ovirami vsakodnevno soočajo, saj bodo spletna orodja omogočala dopolnjevanje že zbranih podatkov ter sporočanje novih pobud za ukrepanje.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd