+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

STRELCI ZAČELI Z LIGAŠKIM TEKMOVANJEM

Streljanje1 Videm19

Streljanje1 Videm19BILTEN Strelci pokrajinskih društev Zveze paraplegikov Slovenije bodo v letošnji ligaški sezoni tekmovali v štirih krogih – na Vidmu, Ankaranu, Slovenski Bistrici in Murski Soboti. Tudi tokrat bodo vsa ligaška tekmovanja potekala v organizaciji Zveze.
Prvi krog je pripravilo DP ljubljanske pokrajineUvod v strelsko ligo je 8. decembra 2018 s prvim krogom na strelišču Bukovec na Vidmu pripravilo Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine. Nastopilo je 22 strelcev in dve strelki iz šestih pokrajinskih društev Zveze ter se v skupinah SH1 in SH2 s serijsko puško pomerilo za ekipne in posamične uvrstitve. Nekaj strelcev je tekmovalo tudi z zračno pištolo.Tekmovanje na strelišču Bukovec Za pravilen potek tekmovanja in izračun rezultatov sta skrbela sodnika Jože in Janez Kaplan, organizatorji pa so tekmovanje posvetili tudi občinskemu prazniku, ki ga Občina Dobrepolje praznuje 6. decembra.
V ekipni konkurenci je prvo mesto suvereno osvojila DP Murska Sobota (1.067), na drugo mesto se je zavihtela domača ekipa DP Ljubljana (1.001), tretja je bila DP Koper (969), četrta pa DP Celje (960).
Metod Zakotnik – tekmovalec z zračno pištoloV skupini SH1 v posamični konkurenci, kjer strelci streljajo brez naslona, je bil najboljši Franc Jožef – DP-MS (366), drugo mesto je osvojil Franc Pinter DP-MB (359), tretji pa Srečko Petkovšek – DP-KP (342).Streljanje2 Videm19
V posamični konkurenci SH2 (strelci tetraplegiki tekmujejo z naslonom), so prva mesta osvojili strelci DP Murska Sobota. Najboljši rezultat je dosegel Leon Jurkovič (364), drugi je bil Ladislav Kepe (339), tretji pa Benjamin Krč (338).
Paraolimpijka Veselka Pevec DP-LJ je s 368 krogi ugnala vso moško konkurenco, Vesna Novak – DP-CE pa je dosegla 334 krogov.
Strelce je nagovoril novi župan občine Igor Ahačevič.Trije strelci so se pomerili v streljanju z zračno pištolo. Najbolj mirno roko je imel Metod Zakotnik – DP-KR (227), drugo mesto je osvojil Davorin Kopše (222), tretje pa Robert Žerovnik (2018), oba DP-LJ.
Ob razglasitvi rezultatov je strelce nagovoril in jim čestital za rezultate novi župan Občine Dobrepolje Igor Ahačevič.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd