+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

STRELJANJE 1. KOLO VIDEM-DOBREPOLJE

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije pripravilo 1. krog lige ZPS v streljanju z zračno puško in zračno pištolo. Tekmovanje je v ekipni in posamični konkurenci potekalo 2. decembra 2023 na strelišču Bukovec v Jakličevem domu na Vidmu, društvo pa ga je posvetilo –  občinskem prazniku Občine Dobrepolje, mednarodnem dnevu invalidov in obletnici ustanovitve društva. Hkrati je bil to tudi peti memorial odličnega strelca, vsestranskega športnika in umetnika, domačina Zlatka Bernaška.
V prvem krogu se je v streljanju z zračno puško in zračno pištolo pomerilo 31 strelcev iz šestih pokrajinskih društev Zveze. Tekmovanje sta vodila sodnika Janez Kaplan in Jože Kaplan, ki je skrbel za vnos in izračun rezultatov.
V ekipni konkurenci je prvo mesto tako kot že vrsto let nazaj osvojila DP Murska Sobota (1.076), na drugo mesto se je uvrstila ekipa DP Ljubljana (1.049), na tretje pa DP Celje (993). Četrta je bila DP Koper (979),  peta DP Maribor (968), šesta pa DP Novo mesto (939).
V najmočnejši skupini SH1 je v posamični konkurenci prvo mesto osvojil Franc Jožef – DP-MS (376), drugi je bil Nejc Stakne DP-CE (338), tretji pa Mirko Sintič – DP-NM (337).
V posamični konkurenci SH2, kjer strelci tetraplegiki tekmujejo z naslonom, je najboljši rezultat dosegel Damjan Herček DP-MB (357),  drugi je bil Leon Jurkovič DP-MS (357), tretji pa Aleš Vrhovc DP-LJ (356).
Med strelci v streljanju z zračno pištolo je bil ob odsotnosti Tonija Bavca najboljši Gašper Peček (356) DP-NM, drugi je bil Džemal Alagič DP-LJ (281) , tretji pa Metod Zakotnik (257) DP-KR.
Ob razglasitvi rezultatov je zbrane nagovorila predsednica društva Mirjam Kanalec, strelcem čestitala za dosežene rezultate, županu Občine Dobrepolje Janezu Pavlinu pa se zahvalila za podporo tekmovanja in mu čestitala ob občinskem prazniku. Najboljšim strelcem Bernaškovega memorial sta medalje podelila zlata paralimpijka Veselka Pevec in župan Janez Pavlin.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd