+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

SVETOVNI REKORD JOŽETA FRELETA NA KOPERSKEM ATLETSKEM STADIONU

at-koper

REZULTATI >>>

FOTOGRAFIJE >>>

at-koper

 

Na koprskem atletskem stadionu je bilo v soboto, 25. maja 2012 v organizaciji Društva paraplegikov Istre in Krasa in ob pomoči zmatletskih sodnikov Atletskega kluba Koper drugo ekipno tekmovanja Zveze paraplegikov Slovenije v atletiki. Glavni pokrovitelj tekmovanja je bila Zavarovalnica Maribor.


Na tekmovanju so nastopili tudi vsi najboljši slovenski paraolimpijci, ki se pripravljajo na nastop na letošnje paraolimpijske igre v Londonu. Med seboj so se pomerili v različnih atletskih disciplinah. Suvanje krogle, met diska, kopja in kija ter v vožnji vozičkov na 100, 200, 400 ter 800 metrov. Odlični pogoji v Kopru so pripomogli odličnim dosežkom in tudi številnim novim osebnim rekordom. Veliko zanimanje je bilo za nastop olimpijca Jožeta Flereta iz Celja, ki je v kategoriji F51 v metu diska Flere-pri-metupostavl nov svetovni rekord z rezultatom 13,01 m. Odlično je vrgel tudi kij in z novim osebnim rekordom 24,28 m se je vpisal v svetovno lestvico prvih petih na svetu. Med atletinjami je najboljši dosežek uspel Ljubljančanki Tanji Cerkvenik v metu kopja 16,87 m. Najboljši primorski nastop v Kopru je zabeležil Marko Sever, ki je nastopil za vrste domačinov v vožnji vozičkov na vseh razdaljah. V Londonu naj bi na paraolimpijskih igrah nastopili v atletiki štirje udeleženci, ki pa še čakajo potrditev Mednarodnega olimpijskega komiteja za potrditev kvote za nastop vseh, ki so dosegli predpisane norme.

(Miha Crnič, Slovensko-morje.net)


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd