+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

TRADICIONALNA LIKOVNA DELAVNICA V NOVEM MESTU

Društvo paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja je 23. junija 2021 pripravilo tradicionalno likovno delavnico slikarjev Likovne sekcije Zveze paraplegikov Slovenije. Med slikarkami in slikarji so bili tudi umetniki, ki so člani Mednarodnega združenja slikarjev, ki slikajo z usti ali nogami. Ustvarjala sta tudi dva naša in  polnopravna člana VDMFK Vojko Gašperut in Benjamin Žnidaršič, ki svoja dela razstavljata tudi na odmevnih mednarodnih razstavah.
Udeleženci delavnice so svoje znanje pod budnim očesom mentorja Rassa Causeviga izpopolnjevali v različnih tehnikah: akrilu in oljem na platno in risbi, nad organizacijo pa je bdela vodja kulturne dejavnosti na društvu Jožica Ameršek. Likovniki so kljub vročini ustvarjal zunaj v senci na svežem zraku, po končani likovni delavnici je sledila skupna razstava likovnih del.
Z likovnimi delavnicami želijo pri društvu seznaniti tudi širšo javnost z dejavnostmi društva in vzpodbuditi še druge člane k tovrstnem ustvarjanju. In že na tokratni delavnici je s prvimi potezami začel nov član tetraplegik.
Slikarskemu dogodku so pozornost posvetili tudi mediji, ob družabnem srečanju pa razstavo ogledali tudi člani društva.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd